رو نمایی از 1080 کارت گرافیک قدرتمند Geforce

نوشته شده توسط:دی جی مهرزاد استار میکس | ۶ دیدگاه

 

GeForce GTX 1080 یکی از قوی ترین محصولات مبتنی بر ریزمعماری پردازنده گرافیکی Pascal انویدیا است که به لطف برخورداری از توان حرارتی نسبتاً پایین 180 وات، عرضه نمونه های بسیار کوچک از آن هیچ عجیب نیست، ZOTAC با کارت GeForce GTX 1080 Mini پیش آهنگ این راه شده . کارت مزبوز با طول تنها 20 سانتی متر کوچکترین مدل معرفی شده از GTX 1080 تا به امروز است.

GeForce GTX 1080 Mini به راهکار خنک سازی اختصاصی ZOTAC با برخورداری از سه لوله ناقل حرارت مسی با قطر 8 میلی متر مجهز است که در سراسر رادیاتور آلومینیومی حجیم آن تنیده شده اند. حرارت جذب شده از سطح پردازنده گرافیکی، تراشه های حافظه و اجزای مدار تغذیه توسط یک جفت 100 میلی متری دفع می شود. ظاهراً فن جلویی با سرعت پایین تری می چرخد اما فن انتهایی کارت گردش هوای بیشتری تولید می کند. این طراحی به دفع بهتر حرارت از رادیاتور فشرده کولر کمک می کند. بک پلیت تبعیه شده نیز به جذب حرارت از اجزای برد PCB و دفع بهتر آن کمک می کند. همچنین لوگوی ZOTAC با نور زمینه LED در بالای کارت تبعیه شده است.

به رغم یدک کشیدن عنوان کوچکترین کارت GTX 1080  دنیا تا به امروز، این کارت به صورت کارخانه ای اورکلاک شده و فرکانس پایه هسته آن 1620 مگاهرتز و فرکانس بوست هسته 1753 مگاهرتز است. با این حال فرکانس حافظه همان 10 گیگاهرتز مرجع (فرکانس موثر) دست نخورده باقی مانده است. این کارت توان مورد نیاز خود را از یک کانکتور 8 پینی PCIe  می گیرد.

درگاه های خروجی تصویر متشکل از سه DisplayPorts ، یک HDMI  و یک DVI است. این طراحی احتمالاً به ZOTAC این امکان را می بخشد تا دو هدف را در پیش بگیرد، یکی از آنها دریافت پول بیشتر از خریداران به دلیل طراحی فشرده خاص و یا در صورت شعله ور شدن بازار فروش با همان قیمت مدل مرجع است که احتمالاً خریدارن آن را به طراحی مرجع ترجیح می دهند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!