ادعای اخیر مدیرعامل انویدیا: "ما ده برابر بزرگتر از AMD هستیم"

نوشته شده توسط:دی جی مهرزاد استار میکس | ۰ دیدگاه

NVIDIA در کنفرانس گزارش مالی اخیر خود ادعا کرد که این کمپانی ده برابر بزرگتر از رقیب خود AMD است و تامین کننده‌های بسیار بیشتری دارد.

همگی می‌دانیم که انویدیا کمپانی بسیار بزرگی است و اکنون در کنفرانس گزارش مالی سه‌ ماهه‌ی آخر 2017 این شرکت رقیب خود را با لحن تحقیر‌آمیزی مورد خطاب قرار داده است.

در طول این این کنفرانس مدیر عامل انویدیا Jen-Hsun Huang عنوان داشت که "ما ده برابر بزرگتر از رقیب خود هستیم" و "تامین کننده‌های بیشتری داریم که همواره ما را تامین کنند". یک فعال رسانه‌ای در زمینه تکنولوژی نیز در راستای این سخنان عنوان کرد که با ادعای اخیر AMD که محدودیت چیپ‌های حافظه مانعی برای افزایش تولید GPU بوده مخالف است.

شاید خیلی از شما بگویید عدد ده برابر فقط یک ادعاست. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر ارزش بازار AMD 10.8 میلیارد دلار است در حالی که انویدیا با ارزش بازار عظیم 131 میلیارد دلار پادشاهی می‌کند. پس بله واقعاً انویدیا ده برابر و حتی بیشتر ، از AMD بزرگتر است.

موضوع اصلی این است که بر خلاف اظهار ناتوانی AMD در راستای افزایش تقاضای بازار، انویدیا می‌تواند از پس این افزایش تقاضا بر آمده و طبق ادعای خود تامین کننده‌های بیشتری دارد که هر چه بخواهد از جمله GDDR5، GDDR5X، HBM2 و اکنون GDDR6برایش تامین خواهند کرد. انویدیا در حال حاضر با TSMC و Samsung در ساخت GPUهای خود همکاری می‌کند در حالی که AMD در سال 2018 نه تنها با GlobalFoundriesهمکاری خواهد داشت بلکه TSMC وظیفه‌ی طراحی GPU های 7 نانومتری این شرکت را بر عهده دارد.

گزارش مالی اخیر انویدیا نشان می‌دهد که تیم سبز 2.91 میلیارد دلار فروش، سود عملیاتی 1.07 میلیارد دلار و درآمد خالص 1.1 میلیارد دلار داشته است که در مقایسه با سال گذشته حاکی از یک رکورد است.

عمده‌ی درآمد این شرکت از حوزه‌ی GPU ها تامین می‌شود. کارت گرافیک‌های این شرکت 2.46 میلیارد درآمد نصیب این شرکت کردند که نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش داشته است. این شرکت عنوان داشت که تقاضای بسیار زیادی برای گرافیک‌های پاسکال از سوی خریداران مختلف از جمله گیمر‌ها و ماینر‌های ارز‌های دیجیتال داشته است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...