آنتی‌ویروس ویندوز 10 متحول شد، یک گام نزدیک‌تر به آنتی‌ویروس واقعی

نوشته شده توسط:دی جی مهرزاد استار میکس | ۴ دیدگاه

همانطور که می دانید مایکروسافت مشغول کار بر روی یک آپدیت بزرگ جدید برای ویندوز 10 با معرفی قابلیت های جدید و تغغیرات گسترده است. یکی از قابلیت های فعلی این نسخه از ویندوز که با آپدیت مورد بحث دگرگون می شود آنتی ویروس پیش فرض ویندوز 10 یا همان Windows Defender است. جدیدترین بیلد آزمایشی از نسخه پیش نمایش آپدیت بزرگ بعدی ویندوز 10 آنتی ویروس بهبود یافته با قابلیت های جدید را نشان می دهد.

هم اکنون آنتی ویروس پیش فرض ویندوز 10 یک برنامه مستقل است اما در آپدیت بعدی با رابط کاربری و دیگر برنامه های مایکروسافت یکپارچه می شود. هرچند در بیلد اخیر قابلیت های جدیدی به Windows Defender اضافه شده، اما در حال حاضر کارکرد آن محدود است و باید منتظر بیلدهای بعدی ماند.

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید، مایکروسافت رابط کاربری این آنتی ویروس را دگرگون کرده و حالا بیشتر از هر زمان دیگری به آنتی ویروس های مدرن شباهت دارد. یکی از قابلیت های جدید امکان انتخاب نوع پویش (سریع، کامل، پیشرفته) از طریق همان پنجره اصلی است.

یکی دیگر از قابلیت های جدید صفحه "device performance and health" است که ضمن بررسی وضعیت سیستم، قادر به تشخیص مشکلات احتمالی در کارکرد سیستم عامل است. این قابلیت وضعیت سرویس ها، سرویس آپدیت ویندوز، فضای ذخیره سازی، درایورها و باتری دستگاه را بررسی می کند، در صورت تشخیص هرگونه مشکلی امکان نوسازی ویندوز از طریق گزینه " Windows refresh" وجود دارد.

تنظیمات و گزینه های موجود نیز بسیار کاربردی تر و در رابط کاربری خود آنتی ویروس متمرکز شده اند، قابلیت هایی که پیش از این تنها از طریق مسیر و رابط های کاربری اختصاصی خود در دسترس بودند حالا در Windows Defender به آسانی از طریق یک کلیک در دسترس هستند.

شما چه فکر می کنید، آیا حالا Windows Defender دست کم از نظر قابلیت ها و امکانات با آنتی ویروس هایی که جداگانه عرضه می شوند برابری می کند؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!