چگونگی کارت حافظه اصلی را از نمونه تقلبی آن

نوشته شده توسط:دی جی مهرزاد استار میکس | ۲ دیدگاه

اگر بخواهیم نگاه دقیق‌تری به میکرو اس دی‌ها داشته باشیم، باید اعتراف کنیم که  اختراعات بسیار دوست داشتنی و شگفت انگیزی هستند. با آن قد و قواره بند انگشتی‌شان قادرند مقدار زیادی اطلاعات را در خود ذخیره کنند و هر زمان که بخواهیم آنها را خیلی راحت در اختیارمان قرار دهند.

در مقابل اس دی کارت‌های تقلبی قرار دارند که نه تنها استفاده از آنها جذابیت خاصی ندارد، بلکه می‌تواند برای دستگاهی که در آن قرار می‌گیرند خطرناک هم باشند.حتی می‌توانند باعث شوند که اطلاعات مهم‌تان هم بدون هیچ دلیلی پاک شوند. پس باید هنگام خرید و انتخاب یک ای دس کارت بسیار مراقب باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چطور می‌شود یک اس دی کارت اصل را از تقلبی تشخیص داد.
تفاوت عملکرد یک اس دی کارت اصل از تقلبی چیست؟

زمانی که از یک اس دی کارت تقلبی استفاده می‌شود، ممکن است در عملکرد دستگاه میزبان اختلال ایجاد شود. اختلالی که ممکن است کاربر را نگران کند. بیشتر اس دی کارت‌های تقلبی در رابطه با فضای ارایه شده هم راست نمی‌گویند. مثلا ممکن است کارتی تهیه کنید که روی آن برچسب 64 گیگابایتی خورده باشد و پس از استفاده متوجه شوید که به اندازه 8 گیگابایت حافظه دارد!

قسمت بد قضیه این است که دستگاه هم این کارت را به شکل یک نوع 64 گیگابایتی می‌بیند و تلاش می‌کند که به همین ظرفیت روی آن اطلاعات بنویسد. اینجاست که ممکن است اطلاعات قبلی پاک و یا به طور کل خراب شوند.

ویژگی دیگر کارت‌های تقلبی که در تمام آنها هم مشترک است، سرعت پایین خواندن و نوشتن است. به قدری پایین که عملکرد هندست میزبان را نیز دچار اختلال می‌کند. در واقع بهتر است زمانی که شاهد چنین اختلالات نابهنگامی در دستگاه خود بودید، حتما کارت حافظه را بررسی کنید.
ظاهر کارت‌های تقلبی چطور است؟

کپی از نظر چینی‌ها، اصلا پدیده بدی محسوب نمی‌شود. هر چه کپی حرفه‌ای‌تر باشد، اصلا بهتر هم است! اما هر چقدر هم که ماهر باشند و در امر کپی حرفه‌ای عمل کنند، بالاخره یک جاهایی به قول خودمان سوتی می‌دهند. زمانی که یک کارت حافظه تهیه می‌کنید، حتما به نوشته‌ها و برچسب روی آن توجه کافی داشته باشید. هر گونه خدشه، عدم توازن، بالا و پایین بودن یا عدم تطابق بانوشته‌های درج شده روی نوع اصلی می‌تواند نشان از این باشد که کارت پیش رویتان اصل نیست.

در ادامه مطلب میتوانید نمونه های آنها  رو دیده و تشخیص بدید. با دی جی روم همراه باشید.

ادامه ی مطلب ...

برای دسترسی به ادامه ی مطلب، باید عضو سایت بشوید.
    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!