نسخه 4.5 تلگرام منتشر شد؛ از آلبوم تا جستجوی کانال‌ها و گروه‌ها

نوشته شده توسط:دی جی مهرزاد استار میکس | ۰ دیدگاه

نگارش جدید 4.5 برنامه پیغام رسان تلگرام منتشر شد. این نگارش جدید با معرفی قابلیت‌های جدید از جمله آلبوم همراه است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

آلبوم
اولین قابلیت جدید، آلبوم است. به کمک این قابلیت می‌توان تا 10 تصویر یا ویدئو را در قالب یک آلبوم ارسال کرد. تصاویر یا ویدئوهای آلبوم در چت، کانال یا گروه به صورت تصاویر کوچک نمایش داده می‌شوند که مزیت این کار جلوگیری از شلوغی ناشی از تصاویر یا ویدئوهای متعدد است. همچنین با این کار دیگر کاربران تنها یک اعلان به ازای هر مجموعه از تصاویر یا ویدئوها دریافت می‌کنند.

هنگام تماشای تصاویر یا ویدئوهای یک آلبوم، تصاویر کوچک‌تر آنها در لبه پایینی صفحه نمایش داده می‌شوند.

صف بندی تصاویر
با این نگارش، هنگامی که بیش از یک تصویر برای ارسال انتخاب می‌شود، آنها شماره گذاری می‌شوند. این کار به کاربر کمک می‌کند کنترل بیشتری بر تصاویر انتخابی داشته باشد و جلوی ارسال اتفاقی تصاویر را بگیرد.
آلبوم در بخش تصاویر پروفایل
با نگارش جدید، تصاویر پروفایل‌ها نیز به صورت آلبوم نمایش داده می‌شوند و در لبه پایین تصویر تمامی تصاویر در اندازه کوچک نمایش داده می‌شوند.

پیغام‌های ذخیره شده
بخش "Saved Messages " که شبیه به یک چت است، همواره در بالای لیست در منوهای "sharing " و "forwarding " نمایش داده می‌شود. این کار به دسترسی سریع به پیغام‌های ذخیره شده کمک می‌کند.

قابلیت " Saved Messages " هم در لیست چت‌ها و هم از طریق منوی تنظیمات در دسترس است.

 

امکان جستجوی کانال‌ها، گروه‌ها و بات ها
حالا الگوریتم جستجوی تلگرام بهبود یافته و می‌توان به جستجوی کانال‌ها، گروه‌ها و بات های عمومی (پابلیک) پرداخت. در قسمت نتایج محبوب‌ترین کانال‌ها، گروه‌ها و بات های نزدیک به کلمه کلیدی جستجو شده نمایش داده می‌شود.

اضافه شدن امکان پین کردن  در کانال‌ها
حالا مدیران کانال‌ها نیز می‌توانند پست‌های مورد نظر را پین کنند. این کار به مدیران کمک خواهد کرد اعضای کانال‌ها بیشتر متوجه مطالب مهم شوند.


منوی تنظیمات جدید برای iOS و پشتیبانی از iPhone X
نگارش 4.5 دارای منوهای بهبود یافته در بخش چت برای iOS است. همچنین این نگارش با گوشی iPhone X سازگاری دارد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...